24 Temmuz 2014 Perşembe

ANLAŞAMADIĞIM ÜRÜNLER - 5 - DIRTY WORKS DETOX MASK

               Efendim merhabalar, şu ataleti üzerimden atmanın zamanı geldi de geçiyor bile. Daha güzel bir ürün tanıtım yazısıyla dönüş yapmak isterdim ama çok geciktirmeden bu ürünün yazısını yazmak istedim.
               Marka genç - orta yaşa hitabeden güzel ürünleri, sempatik ambalajları ve uygun fiyatlı ürünleriyle ülkemizde beklediği ilgiyi gördü sanıyorum ki kısa sürede popüler oldu. Markadan değişik bir ürün seçmek istediğim için kil maskesine yöneldim. Daha önce kil maskesi deneyimim çok yok, sadece Sephora Glam Glow kil maskesi numunesini denemiştim ( harikaydı bu arada ) kil maskeleri ile ilgili duyduklarım genelde olumlu yönde, özellikle yüzümün daha yağlanıp, gözeneklerimin açıldığı şu sıcak yaz günleri için ideal olabilirdi.
              Elbette çok büyük beklenti ile edinmedim bu ürünü ama bu kadar değişik olacağını da düşünmemiştim. Değişikliği nerede derseniz;
             Ürün aslında standart bir kil maskesi, ince bir tabaka halinde uygulanıp ciltte kuruma süresine göre temizliyorsunuz ki ortama 10 - 12 dakika sonra kuruyor. Bu aşamada açıklı koyulu bir çimento - harç görüntüsü  ile karşılaşıyorsunuz ( mümkünse evde kimse yokken yapılması önerilir ), kıvamı güzel, ambalajın işlevsel olması sayesinde miktarı kontrol edebiliyorsunuz, ister fırça ister el ile uygulama kolay, kokusu bir harika ambalaj üzerindeki ''power berry '' ibaresini hak eder cinsten, meyveli çiklet çiğner gibi, buraya kadar herşey güzel.
               Benim için sıkıntı temizlik aşamasında oldu zaten, kolay temizleneceğini düşünmekle yanılmışım, çünkü temizlemek için yüzümden parça parça yolarak temizlemem gerekti, ( evet kil maskeleri biraz zor temizlenir ama farklı bir durum hissediyorsunuz ) sonuç kalıcı olmayan az kızarıklık ve zor temizlemeden kaynaklana hafif tahriş buna karşı yumuşak, kurumamış, mis kokulu, temizlenmiş bir cilt. Neyse ki kızarıklıklarım kısa bir süre sonra geçti. Uygulamada bir yanlışlık yaptığımı düşünerek bir süre sonra ürünü tekrar uyguladım ve bu kez çok kurutmadan temizlemeyi denedim ancak sonuç aynı, temizlemek oldukça güç. Bazı blogger arkadaşlar bu durumla karşılaşmamış ancak ben temizlerken çok zorlandığım için olumlu yönlerine karşın anlaşamadık biz bu maskeyle.
            İkinci kullanım sonrasında içerik listesini incelediğimde ''Xanthan Gum'' adlı madde orta sıralarda yer alıyor. Adından da az çok anlaşılabileceği gibi gıda sanayinden ( şeker, sakız, reçel, dondurma vb. ) tutunda kozmetik vs. pek çok sektörde bile türevlerinin kullanıldığı bağlayıcı ve sabitleyici özelliği bulunan bir endüstriyel katkı maddesi. E 415 koduyla bilinen katkı pek çok gıda maddesinde % 0,5 ile % 0,05 arasında bulunmakta ( Dirty Works bu maskede ayarı kaçırmış galiba biraz ). Kimyasal içerik olarak bazı maddelerin yanında masum sayılır cinsten amacı hamur işlerinize vs. esneklik kazandırmak, kekinizin, kurabiyenizin kuruyup parçalanmasını engellemek. Kozmetikte dikkat ederim ama çok temiz ürün takıntısı olan biri de değilim, daha çok hazır gıda vs. tüketmemeye dikkat ederim aksi halde giydiğiniz basit bir baskılı t - shirt ya da jean bile renk, baskı, kumaş kimyasalı acısından kanserojen madde içermekte biz ne kadar dikkat edersek edelim düşündüğümüzde önleyemeyeceğimiz bazı unsular var. ( Bu durumda ürünün kuruduktan sonra yapışması ve zor temizlenmesi zaten kaçınılmazmış ).
          Unutmadan söyleyeyim markanın bir de gül kokulu nem maskesi var ki oldukça memnunum ancak yazın nem maskesi kullanmadığım için ayrıntılı yazısı kışa doğru gelecek.
          Sevgiler...... 

8 yorum:

 1. ben de kullanıyorum bunu aşırı bir zorluk yaşamadım çıkartırken ben temizleme süngeri ile ıslatarak çıkartıyorum ama yani önce o kili yüzümden çözüp sonra yıkıyorum.

  YanıtlaSil
 2. Temizleme süngeri, fırça her türlü denedim ama bende böyle bir sorun oldu işte.

  YanıtlaSil
 3. Bende kullanıyorum ve çıkartırken hiç zorlanmadım. Elime suyu alıp maskeyi ıslatıp yumuşatarak çıkarıyorum ve hiç canım acımıyor birde öyle dene istersen..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her türlü denedim ama nedense çok zor oldu.

   Sil
 4. Deeyecektim, sanırım artık denemem. Cildim beyaz, o kızarıklıklar bende 2 gün geçmez galiba :)

  YanıtlaSil
 5. Ben bu maskenin yoğun parfüm kokusundan şikayetçiyim, ama ılık su ile temizlerken hiçbir zorluk yaşamadım, ki en ufak bir şeyde kızaran bir cildim var. Demek ki kişiden kişiye değişebiliyor.

  YanıtlaSil
 6. Bende anlaşamadım bu ürünle, temizlenme açısından sorun yaşamadım ama kokusu beni öldürdü >.<

  YanıtlaSil