19 Eylül 2016 Pazartesi

DOLCE & GABBANA LIGHT BLUE EAU DE TOILETTE

                   Merhabalar,  merhabalar, yaz tatili, bayram tatili derken kış döngüsüne resmen girmiş bulunuyoruz sanıyorum. Artık son tembellik dolu günleri yaşayıp, kavurmayan ama içimizi ısıtan güneşi gördüğümüzde kısa tatillere - gezmelere gideceğiz galiba. Okullar açılıyor, izinler bitiyor, işlere başlanıyor,  hal böyleyken haftaya güzel bir yazı ile başlamak istedim.
                 Oldukça uzun zamandır yaz mevsiminde kullanmak için hafif bir koku arıyordum ki bu kokuyu kullanmayan kalmadı sanırım ancak ben daha yeni fırsat bulabildim.
                   Dolce & Gabbana Light Blue parfüm ( parfüm diyorum ama eau de toilette versiyonu ki bu kokunun bildiğim kadarıyla parfüm versiyonu zaten yok ), oldukça hafif, adeta temizlik hissi kokan, versiyonunun ve notlarının hafifliği nedeniyle de aslında çok kalıcı olmayan bir koku. Ancak buna rağmen benim çok sevdiğim notalar olan tüm narenciye notalarını birarada barındıran ve şahsi görüşüm insana enerji veren bir koku.
                 Orijinal açıklamasında, '' güneşle yıkanan yaz günlerinde, göz kamaştırıcı şekilde taze, renkli ve seksi  kadın '' açıklamasına yer verilmiş. Üst, orta, alt nota olayını çok ayrıştırmadan genel olarak yeşil limon, beyaz gül, yasemin, bambu, misk, kehribar ve sedir ağacı içeriğine sahip. Bununla beraber benim sıktıktan sonra en çok aldığım koku limon ve hissettiğim canlılık duygusu. Bana kendimi sanki çok hasta bir haldeyken bile sıktığımda hemen iyileştiriyor gibi geliyor. Sıktığım anda silajı güzel, kısa süre sonra yayılımı azalıyor ve gün içerisinde 4 -5 kez tazeleme istiyor. Temiz ve çok çok daha beyaz tende kalma süresi biraz daha uzun. Belirtmeden geçmeyeyim ben çok sevdiğim için hiç rahatsız olmadım ancak özellikle baskın narenciye notası nedeniyle migren ve alerji tetikleyici olabilir. Denemeden almayın derim.


   

                        Benim edinme macerama gelince uzun zamandır bu kokuyu istediğimi bilen eşim iş için gittiği bir yurdışı seyahatinde duty free den bana almış. O nedenle, bu şekilde 2 x 50 ml. ' den oluşan bir kofre ambalaja sahip. Bana sorduğunda normal olarak tekli 100 ml. fiyatından daha uygun olduğu ve kullanım kolaylığı olduğu için tercihim bu ikili ambalaj oldu.
                                    Şişesi ile ilgili düşüncelerime gelecek olursak, karton ablajın dışı mat kadife püskürtme dolayısıyla bulut gibi bir his uyandırıyor. Şişesi oldukça düz, yalın, mat cam güzel, Mavi kapak sıkı ve güzel oturuyor. Açılma, gevşeme yok. Ancak belki biraz daha cazibe katılabilirdi. Hem kapakta hem de dış ambalajdaki mavi tonu benim en sevdiğim mavilerden. Güven veren, denizi, gökyüzünü, özgürlüğü anımsatan.

                       Duty free fiyatını yanlış hatırlamıyorsam 100 ml. 80 Euro iken 2 x50 ml. kofre fiyatı 70 Euro. Ülkemiz fiyatları ise of of el yakıyor ne diyeyim. Kıyaslama yapmam gerekirse ülkemizden alacaksanız aynı fiyata çok daha kalıcı parfümler edinebilirsiniz ancak illa bu olsun ve yurtdışından halama, teyzeme getirtirim diyorsanız ne ala....

                    Unutmadan bu kokuya muadil diyemem tabii ki ama şuradaki bitenler yazımda 2. fotoğrafta görünen Avon parfümlerden Scent Essence  Citrus ( yeşil olan ) kokusunu bu parfüme çok benzetiyorum.

                    Sevgiler ve mutlu haftalar.......... 

1 yorum:

  1. Benim de en sevdiğim kokulardan bu! Kuzenim kullanırdı, bayılırdım. Kendim hiç aldım mı, hatırlamıyorum :) Güle güle, mutlulukla kullan! Sevgiler!

    YanıtlayınSil