30 Eylül 2015 Çarşamba

SOLANTE TELE - RUBOR SPF 50 (GÜNCELLEME)

                    Yağmurlu bir sonbahar gününden merhabalar efendim. Uzun yaz tatili - bayram tatilinin ardından, yorgunluk ve hastalıkla sonbahara hatta direkt kışa merhaba dedim. Oysa çok kısa bir süre öncesine kadar havalar güzel, enerjimiz çok, güneş koruyucu kremlerimiz bol spf'' li idi. Bu mevsim ve sonrasında ilkbahara kadar biraz daha düşük spf içeren ürünlere geçiş yaptım.
                   Yaz boyunca ve daha önceki yıllarda da severek kullandığım ürünlerden bir tanesi benim sadık yarim Solante Tele - Rubor. Sürekli takipçilerim sanırım artık biliyorlar Rosacea ( Gül Hastalığı ) hastasıydım, ( dım ) diyorum çünkü tedavi gördüm ve sonrasında çok dikkatli bir yaşam sürmeye çalışarak ataklarımı azaltmış durumdayım. Yaz mevsimi ve güneşli havalardaki en büyük yardımcım ise Solanta güneş koruyucu. Solante Tele - Rubor SPF 50 ' nin yazısını daha önce ayrıntılı olarak yazmıştım, okumak isteyenler için tık tık. Bu ürünün yazısını tekrar yazmak isteyişime gelirsek, ürünün ilk yazısında blogu açmadan önce ürünü kullandığım için bazı bilgileri eksik ve son edindiğimden beri üründe bazı değişiklikler farkettim ki ( olumlu yönde ) bir güncelleme olsun istedim.
                   Şimdi eksik fotoğrafları ve yeni değişiklikleri tamamlayarak ürünümüze bakalım;

                           Ürünü son aldığımda farkettiğim en büyük değişiklik yapısının biraz daha incelmiş olması ki daha önce ürün biraz daha kalın yapıdaydı. Bu herhangi bir sürme zorluğu ve beyaz iz sıkıntısı yaratmasa da özellikle yağlı ciltlerin ürünü biraz zor çekmesine neden oluyordu. Şuan yapısının daha hafif oluşu, cildin ürünü çekmesini ve üzerine makyaj yapmayı bile daha kolaylaştırır hale getiriyor.
                           Ürünle ilgili daha önce veremediğim ambalaj üstü bilgileri, kullanım önerisi ve içerik listesi ise aşağıdaki gibi;
                 Ürünle ilgili belirtmem gereken son nokta ise pek çok dermokozmetik üründe görmeye alışkın olmadığımız tavsiye edilen perakende satış fiyatının ambalaj üzerinde belirtilmiş olması. Fiyat yüksek ancak online dermokozmetik firmaların kampanyaları ile biraz daha uygun fiyata edinmeniz mümkün. Ayrıca Rosacea hastası olun ya da olmayın ( ki umarım olmayın ) bu ürünü 8 yaş üstü çocuklarınız dahil aile boyu yüz ve vücutta güvenle kullanabilirsiniz.
                Ayrıca kışın daha düşük SPF içeren ürünleri kullanma durumu güneş ışınlarının daha fazla olduğu güney bölgeleri için çok geçerli değil. Unutmayın.


               Sevgiler ve sağlıklı günler dileğiyle......  
                       

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder