29 Mayıs 2017 Pazartesi

SISLEY - PARIS PHYTO LIP SHINE

                      Merhabalar, ne zamandır bir ruj yazısı yazmamıştım. Renkli kozmetik ürün tanıtımları içinde en sevdiklerimden biri sanırım ruj yazıları. Bugün Sisley - Paris markasına ait bir ruju anlatmaya çalışacağım. Markanın birkaç ruj serisi var, benim seçimim serinin çok övülen özelliği olan yumuşatma etkisi nedeniyle '' Phyto shine '' serisinden olmuştu.
                  Phyto lip shine rujlar markanın  adı üzerinde bitkisel içeriğe sahip serisi. İçeriğindeki Mango ve Kokum meyveşi
 ( Hindistanda yetişen, keskin tatlı, erik benzeri bir meyve ) ile zenginleştirilmiş. Bol yumuşaklık vaadeden ürün gerçekten bu zaman kadar gördüğüm yarı şeffaf yapıdaki en kalıcı ve en yumuşaklık veren rujum diyebilirim. Bütün kış neredeyse bu ruju sürdüm. Verdiği yumuşaklık ve yumuşaklığın kalıcı olması nedeniyle tedavi edici özelliği de olduğu belirtilmiş ancak bu yönde bir izlenimim olmadı ama dediğim gibi bütün kış bunu sürdüğümde dışarıda geçirdiğim zamanlarda hiç dudak çatlaması, gerilmesi gibi sıkıntılar yaşamadım. Bunlarla beraber yeme - içme sonrasında da şaşırtıcı şekilde kalıcı.
             


             
                    Phyto lip shine serisinde 13 renk var , benim seçtiğim renk 4 numara
'' rosewood ''. Serideki rujların herhangi özel bir tadı ve parfümlü kokusu yok. Parlak gümüş rengi metal ambalaj çok şık ve bu şıklığı pekiştiren bir diğer detayda genelde high - end allıklarda gördüğümüz bordo kadife kılıf. Yani çok gerekli değil tabii ama çizilmeyi önleyici olduğu da bir gerçek.                   Sisley - Paris rujların içerik listesi yukarıdaki fotoğraftaki gibi. Phyto lip shine serisi rujların tek  olumsuz yanı fiyatı dersem yanlış söylemiş olmam. Ülkemizdeki fiyatı 150 tl. civarında. Bu nedenle normal fiyatı ile değil de yılın özellikle en indirimli zamanları olan yeni yıl zamanında % 50 ' ye kadar indirimli alabilirsiniz. Bununla beraber markanın ürünlerinin standı ülkemizdeki her selektif kozmetik mağazasında bulunmuyor.  
                   Marka hakkında da biraz bilgi vermem gerekirse; ülkemizdeki İtalyan kökenli bir giyim firması ile adı benzese de Sisley - Paris, Fransız kökenli bağımsız bir kozmetik firması. Marka 1976 yılında Hubert ve Isabel d' Ornano tarafından kurulmuş ve o günden bu güne 3 kuşak aile şirketi olarak varlıklarını sürdürüyorlar. Ailenin Fransa'nın kuzeyinde ürünlerinde kullandığı bitki ve çiçekleri yetiştirdiği 13 hektarlık bir de arazisi bulunuyor.
                  Aile 2007 yılında ilk kuşak büyüklerinin adını ve markayı yaşatmak için ürünlerinden elde edilen gelirin bir kısmı ile Avrupa' nın pek çok ülkesinde eğitime muhtaç gençlerin burslarını karşılayan bir de vakıf kurmuş.


                Bugünlük benden bu kadar, yeni ürün yazılarında görüşmek üzere.
                Sevgiler........
   

2 yorum:

  1. Ah Bernaaa... keşke bu yazıyı ben Viyana'ya gitmeden önce yazmış olsaydın; Duty Free'den kesin alırdım bu ruju. Çünkü hem rengini hem de yapısını çok beğendim!!! Güle güle kullan ^_^

    YanıtlaSil
  2. Sağol canım, çok teşekkürler....

    YanıtlaSil