25 Haziran 2018 Pazartesi

ESTEE LAUDER DOUBLE WEAR NUDE CUSHION STICK RADIANT MAKEUP FOUNDATION

              Yeniden merhabalar, oldukça uzun, mecburi bir aradan sonra yeniden bloguma döndüm. Öncelikle sizlerden özür diliyorum, maalesef ki yaşadığım acı kayıptan sonra kendime yavaş yavaş gelmem, bazı özel işleri düzene koymam biraz zaman aldı. Biliyorsunuz ben bu blogda özel hayatıma ilişkin birşeyler paylaşmıyorum ama bu aranın açıklamasını yapmak istedim. Yavaş yavaş yeniden yazılarımı yazabilecek gücü bulabiliyorum kendimde, yazmadığım sürelerde de beni yalnız bırakmayıp her durumda yazılarımı okumaya devam ettiğiniz için de ayrıca çok teşekkür ederim.
              Şimdi gelelim bu geri dönüş yazısına konu olan ürüne;

         Kış başında ne zamandır almak istediğim fondöten kategorisinde bir ürün arayışına girmiştim. Artık sanırım biliyorsunuz çok ten makyajı yapmadığım için benim elimde öyle fazla fondöten kategorisinde ürün bulunmuyor ve genelde de cilt problemim olmadığı için BB krem tarzı ürünlerle ihtiyacımı giderebiliyorum. Ama tabii bir fondötenin yeri ve duruşu da başka, ben çok ince, aynı zamanda da hem hafif yapılı, hem güzel bitişli, uygulaması kolay bir ürün arıyordum ve tercihimi, efsane Double Wear fondöteniyle yapmış olan markanın bir başka versiyonundan yana kullandım.       
       Ürünü ilk çıktığından beri merak ediyordum aslında, sonradan cushion dediğimiz süngerli fondöten ve ten ürünleri bir anda patladı. Tabii bu ürünün ambalajı diğer cushion fondötenlerden biraz daha farklı. Diğerleri yatayken bu dikey bir ambalaja sahip diyeyim kısaca. 
Fondötenin yapısı çok çok ince ancak buna rağmen ben örtücülüğünü çok iyi buldum, yapısı orta derecede ıslak ve içinde ışıltı vs. olmamasına rağmen aydınlık bitişi var. Altına güzel bir baz ile sanki hiç ten ürünü kullanmamışsınız gibi doğal duruyor, sakin duruşuyla size nude bir ten ve makyaj sağlıyor.   
         Klasik Double Wear fondöten gibi oldukça dayanıklı, terlemeyle akmıyor, yağlı ciltlerin sık karşılaştığı oksitlenme problemi bu üründe olmuyor. Yukarıdaki fotoğrafta çok dağıtılmamış halini görüyorsunuz. Ürünü ben kendi ucundaki sünger aplikatörü ile uygulamayı seviyorum, bence çok büyük kolaylık, kullanışsız bulanlar olmuş ama bence fırçaya ihtiyaç duymadan her yerde kolay uygulama yapabiliyorsunuz ki üzerinden bir de fırça ile uygulama yaparsanız çok çok daha ince bir görünüme sahip oluyorsunuz. 
         Ambalajın ucundaki süngerin yapısı oldukça yoğun dansiteye sahip bir sünger olduğu için ürünü çok çok güzel dağıtıyor....... 


  

          Fondöten türü renkli cilt makyaj ürünleriniz kullanmadan önce hafifçe çalkalamayı unutmayınız. Bu ürünün ambalajı plastik ve altta çevirmeli bir mekanizması var ve ince bir ucu var. Üstteki süngere ürün gelene kadar yavaşça çevirdiğiniz zaman ürün dışarı çıkıyor ve uygulamanızı yapıyorsunuz. 
             Ben sünger aplikatörü birkaç kez yıkadım şimdilik herhangi bir yıpranma olmadı. Ürünle ilgili söylemek istediğim bir nokta da uygun rengi bulduğunuz takdirde bu ürünü kapatıcı misali bölgesel olarak da uygulayabiliyor olmanız. Benim rengim 2N1 desert beige, rengi bana tam uyuyor. Sanırım ülkemizdeki en açık renk bu, yalnız markanın standlarında  bir renk denemesi yaparak bakmanızı öneririm çünkü ilginç bir şekilde bu renk benden 1-2 ton açık ciltlere bile uyuyor. 
İçerik listesini ve ambalaj üstü bilgilerinin fotoğraflarını de aşağıya ekliyorum. 
              Ürünün miktarı 14 ml. ( evet normal ürünler ortalama 30 ml. olur bu açıdan bakıldığında az ) ve normal fiyatı 210 tl. ( 14 ml. miktar için bu fiyat da oldukça fazla ) ancak Estee Lauder ülkemizdeki online sitesinde sürekli indirim yapıyor, ben neredeyse yarı fiyatına sahip oldum. Takip ettiğinizde uygun fiyata denk gelebilirsiniz.

Şimdilik bu kadar, yeni yazılarda daha sık beraber olmak dileğiyle.........

Sevgiler........... 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder