31 Ekim 2014 Cuma

BİTTİ - GİTTİ - 9 ( EYLÜL - EKİM 2014)

                 Efendim merhabalar; ayın son günü ve haftanın son iş gününün yazısı ile karşınızdayım. Bu aralar günler mi çabuk geçiyor ?, bitenler yazılarının zamanı çok mu çabuk geliyor ?, anlayamadım. Bir önce ki bitenler yazısı daha dün gibi. Geçtiğimiz 2 ayda neler bitirmişim bakalım.


 

1- Dove Deodorant Invisible Dry : Çok sevmedim, 100 renk üzerinde test edilmiş, koyu renklerde beyaz iz, açık renklerde sarı leke, canlı renklerde ter izi vs. bırakmıyor. Bu konuda çok  yorum yapamayacağım çünkü zaten basit bir t - shirt i bile sadece 1 kez giyiyorum, yani her giymeye yıkıyorum. Koruması orta.
2- Byphasse Deodorant : Bu deodorantı sanırım adı Cosmo Home olan bir kozmetik mağazasından aldı. Hiç alışveriş yaptığım bir yer değil, tesadüfen girmiştim, 250 ml. lik devasa boyutu ile dikkatimi çekti, kokusu güzel fena değil, 3 çeşidi var, İspanya' dan ithal bir dermokozmetik firmasına ait. Markanın dükkanda cilt bakım ürünleri, göz makyaj temizleyicisi falan da vardı. Ben 13 - 14 tl. gibi bir fiyata almıştım ama nette daha pahalı ( her zaman tam tersi olur ). Koruması orta.
3- Avon Düzleştirici Saç Spreyi : Çok yakın zamanda yazısı yazılmış bir ürün, memnun kalmadım, yazısı burada, yarısı duruyor, bitince gider.
4- Avon Kayısılı Saç Açıcı Sprey : 3 numaralı ürün ne kadar başarısızsa bu üründe bir o kadar başarılı. Özellikle kızım bu ürün olmadan saç taramıyor. Ayrıntılı yazısı yakında gelecek. Ben de saçlarım uzunken çok kullanıyordum, Yaz tatili dönüşü belime gelen saçlarımı önce omuzlarımda yaklaşık 1 hafta önce de ani bir kararla bob kestirdim, şu anda saçlarımda dolaşma, karışma olmadığı için kullanmıyorum yani.
5- Garnier Ambre Solaire Bronzlaştırıcı Yağ SPF 2 : Yazdan kalma bir ürün, Eylül başında buralarda hava çok güzeldi havuzda, dışarıda kollarıma vs. kullanıp bitirdim. Güzel bir ürün ama önümüzdeki yaz yağ türevi bir ürün alırsam sprey olur, tartışmasız.
6- Arko Nem Güneş Sonrası : Yazısı burada. Alırken 2 tane almıştım, Çok başarılı bulmamıştım ışıltısını vs. Nemlendirmesi güzel. Yaz başından kalanını yaz sonunda vücut losyonu gibi kullanıp bitirdim.
7 - 8- Avon E - Defence Serisi Serum ve Nemlendirici Krem : Yazıları burada. Genel olarak memnun kaldığım ürünler oldu. Serumu daha başarılı.
9 - Divinia Makyaj Bazı : Yazısı burada. Bitmek üzere olanı bu geçtiğimiz mevsime daha uygun buldum. Diğeri henüz bitmedi, biraz kullandım ama bitmek için ilkbahar ve yazı bekleyecek.
10- Nuxe Yorgunluk Giderici Nemlendirici Numunesi : Yine harika bir ürün, en kısa zamanda tam boyu alınacak, ayrıntılı yazısı için o zamanı bekleyeceksiniz artık.
11- Garnier 3 in 1 Ürün Numunesi : Temizleyici, peeling ve maske olarak kullanılabilen ürün numunesi, fena değil gibi ama tek kullanımlık olduğu için pek bir şey anlamadım.
12- Bvlgari BLV II Parfüm : Yazısı burada. Çok güzel bir koku ama ayrıntılı yazısında da yazdığım gibi, daha koyu tenlerde ve kış mevsiminde daha güzel olabilir.
13- Avon TTA : Today, Tomorrow, Always  serisinden Afternoon sanırım. Güzel, ortanın üzerinde kalıcı, miktarı 30 ml. olan sınırlı üretim parfüm. Her katalogda olmuyor.
14- Avon Incandessence : Markanın en sevdiğim kokularından biri. Kalıcı, hoş, Ne zamandır kullanmamıştım ama küçük boyunu almıştım bu kez. 15 ml. Orijinal ambalajın o kocaman yuvarlak kapağının sevmiyorum.
15- Bee Beauty Mini Parfüm : Kızım çok seviyor bunları, renkleri çok güzel kokuları fena değil. Bu açık pembe 3 - 4 rengi daha var, şişeler çok sempatik. Ben bunu çantama koymuştum. Kokusu güzel, hafif bir kokuydu. Yalnız her Gratis' te olmuyor, fiyatı sanırım 5 - 6 tl. Kalıcılıkları zayıf.
16- Avon Luck Parfüm Numunesi :  TV' de yeni reklamı dönen Maria Sharapova' nın oynadığı Luck parfüm numunesi. Sevdim, pudralı bir kış kokusu, tam boyunu aldım bile, denememek olmaz.
17- M.A.C Abstract Highlighter Powder : Yazısı burada. Bitti sayılır. Koleksiyon ürünüydü, büyük hevesle alınmış ama sonra hayal kırıklığı yaşatan bir ürün. Orta tende hiç güzel durmuyor hele ki kızarıklık probleminiz ya da pembe cilt tonunuz varsa. Ya çok açık ya da koyu ton ciltlerde güzel durabilir.
18- Avon Eyeliner Fırçası : Kaş boyamak için almıştım ama hiç güzel bir fırça değil, 3- 4 aydır kullandım, gidenlerden.
19- Avon Kaş Kalemi : Markanın başarılı bulduğum ürünlerinden, çok uzun süredir diğerleri ile dönüşümlü kullanıyorum, elimin altında sürekli 1 tane bulunduruyorum. Bir de ben bu ürüne modifiye yapıyorum, ayrıntılı yazısı yakında gelecek, yazdığımda görürsünüz.
20- Esterel Göz Kalemi : Yazısı burada. Diğerlerini bulamayanlara alternatif.
21- No Name Dudak Kalemi : Markasını hatırlamıyorum ama çok güzel bir hafif ışıltılı nude - turuncu dudak kalemiydi, bitmek üzere.
22- Revlon Kalem Ruj : Ayrıntılı yazısı burada. Bu rengi gelecek yaza kadar kullanamam diye kullanıp bitirdim. Diğeri her mevsim kullanılır, sevmiştim, denk gelirsem diğer renklerini de denemek isterim. Revlon keşke ülkemize gelse.
23- Benefit Some Kind a Gorgeous : Primping with the stars set içinden çıkan bir ürün. Yazısı burada. Bir süre kullandım sonra bıraktım, şimdi tekrar geri döndüm. Seviyorum, başarılı bulduğum bir ürün, pudralı bir bitişe sahip. Bazen sadece kapatmak istediğim yerlere kullanıyorum, öyle de çok başarılı.


                   Bir sonraki bitti - gitti yazısında görüşme üzere, sevgiler......

1 yorum: