7 Mart 2017 Salı

URBAN DECAY MONO EYESHADOW - MUSHROOM

                  Çok uzun zamandır renkli - koyu renkli göz makyajları yapmıyorum. Genelde renk tercihlerim gözlerimi canlı ve ferah gösterecek açık renklerden oluşuyor. Ancak bazen bazı renkler de lazım oluyor ve bence her kadının elinin altında bulunması gereken birkaç renk var ki bunlardan biri güzel bir gri.
                  Urban Decay malum, dünya çapında gerçekten başarılı ürünleri olan bir marka. Birkaç yıl öncesine kadar ürün skalası sınırlıyken, son zamanlarda yeni ürünlerin de eklenmesiyle ürün yelpazesi genişledi.
                  Çok uzun zaman meşhur far paletlerinden birini almayı düşündüm ama artık dediğim gibi çok göz makyajı yapmadığım için sadece tekli bir far seçmeyi tercih ettim. Çok aklım kalsa da birbirinden renkli far paletleri bana göre değil biliyorum çünkü bir süre sonra kullanmadığım renklerle elimde kalıp ziyan olacak, çekmecelerde yer kaplaması da cabası.....


                     Urban Decay tekli farlardan Mushroom oldukça yumuşak yapılı, kadife gibi dokusu olan, kuvvetli renk veren bir far, serideki farların tümü de böyle - alırken elimde pek çok farklı renk denemiştim - üst üste uygulama yapmaya izin veriyor. Elimde markanın paletlerinden olmadığı için bir karşılaştırma yapamayacağım ama netten okuduğum kadarıyla paletlerdeki farların kaliteleri ile aynı. Gün sonunda baz kullanmadan bile kalıcılığı  başarılı. Seride buna benzer yarı chrome ve daha mat olan pek çok güzel renkler var ki sanırım yakın zamanda bir de daha ışıltılı bir seri çıktı. Takip ettiğim kadarıyla o seride de harika renkler var.


 

                   Ürünün ambalajı da kesinlikle çok başarılı. Markanın bu tekli farlarını ayrıca refill olarak 4' lü ambalajlara da yerleştirerek mini bir palet elde edebiliyorsunuz.


                Ambalaj üstü bilgileri ise yukarıdaki fotoğraftaki gibi. Urban Decay tekli farlar 1,5 gr. ve şu an 82 tl. Ben yaklaşık 3 yıl önce bir Sephora kampanyasından şu an ki fiyatının nerdeyse yarısına almıştım. Bu noktada tekli fara bu fiyatı vermek yerine palet almak kesinlikle daha mantıklı ancak benim gibi paletler ziyan olacak diye düşünüyorsanız tercih sizin.
              Urban Decay ürünlerine Sephora Mağazalarından, kendi mağazalarından ve geçtiğimiz yıl açtığı kendi online sitesinden ulaşabilirsiniz.
         
               Sevgiler...... 

4 yorum:

 1. ne kadar güzel bir renkmiş tam taupe çok kullanışlı olur bu..

  YanıtlaSil
 2. Çok güzel bir renkmiş. Çok haklısın Bernacım paketleri alıp, kullanmıyoruz 😩

  YanıtlaSil
 3. Ben bir kez tekli far almıştım UD'den, onun da kalıcılığı çok kötü çıkmıştı; hatta kendi efsane primer'ı bile tutamamıştı o farı. Kullanamadığım için verdiğim arkadaşımın da yorumu aynı olduğundan bir daha tekli farlarına bakmadım :) Mushroom'un rengi bir harikaymış yalnız, kalıcılığını beğenmene de sevindim! Güle güle kullan :)

  YanıtlaSil
 4. Güle güle kullan canım.Yazını okurken düşündümde ben tam bir palet tutkunuyum.Tekli farım oldukça azdır.Palet içimdeki rengi bitirdiğimde Nars Dual Intensity farların Himalia'sını almayı planlıyorum.Ondan başka cebimden çok para çıkarabilecek bir tekli far yok şimdilik.

  YanıtlaSil